O nas

 Centrum Kształcenia Lotniczego Politechniki Poznańskiej jest certyfikowaną Organizacją Szkolenia Lotniczego powołaną w 2014 roku, aby umożliwić szkolenie lotnicze studentom specjalności Pilotaż Statków Powietrznych. CKL jest jednym z niewielu Ośrodków w Polsce, który kształci przyszłych pilotów od 0 do ATPL.

Kształcenie studentów na specjalności Pilotaż Statków Powietrznych odbywa się w ramach kierunku Inżynieria Lotnicza, na Wydziale Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Poznańskiej oraz na kierunku Lotnictwo i Kosmonautyka (specjalność jest wygaszana), na Wydziale Inżynierii Lądowej i Transportu Politechniki Poznańskiej i jest przeprowadzane w trybie zintegrowanym. Szkolenie trwa 3,5 roku, składa się z 750h szkolenia teoretycznego oraz ponad 200h szkolenia na samolotach i urządzeniu treningowym FNPT II MCC.

Absolwenci otrzymują tytuł inżyniera specjalności Pilotaż Statków Powietrznych oraz licencję pilota samolotowego zawodowego CPL(A) wraz z uprawnieniami do lotów według wskazań przyrządów IR(A), do lotów na samolocie wielosilnikowym ME, szkoleniem w zakresie zapobiegania i wyprowadzania z sytuacji kryzysowych UPRT, a także kursem współpracy w załodze wieloosobowej MCC, dzięki czemu znajdują zatrudnienie, m. in. jako piloci w lotnictwie cywilnym.

Na podstawie certyfikatu PL/ATO – 46 nadanego przez Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego, CKL posiada uprawnienia do szkolenia lotniczego w zakresie licencji m.in. takich jak: PPL(A), CPL(A) czy ATPL(A).